Zabiegi dla mężczyzn
Współcześni mężczyźni nie tylko troszczą się o swoje zdrowie, ale również o swój wygląd i dlatego coraz częściej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane w moim gabinecie umożliwiają skuteczną pielęgnację skóry twarzy, przywracając jej naturalny wygląd.
Leczenie łysienia
Nadmierne wypadanie włosów może pojawić się w każdym wieku i być spowodowane różnymi czynnikami. Najczęściej są to zaburzenia hormonalne oraz uwarunkowania genetyczne, jak również pogorszenie stanu zdrowia, niewłaściwe odżywianie, stres czy też styl życia. U ok. 87% pacjentów główną przyczyną wzmożonego wypadania włosów jest łysienie androgenowe.
Proponowane zabiegi:
- osocze bogatopłytkowe – to metoda biostymulacji komórek skóry głowy i mieszków włosowych własnymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi. Jest wyjątkowo skuteczna w leczeniu łysienia androgenowego zarówno u kobiet jak i mężczyzn,oraz w łysienia plackowatego
- mezoterapia skóry głowy preparatami zawierającymi kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, które odżywiają mieszki włosowe stymulując wzrost włosów, i zapobiegają ich wypadaniu (dr CYJ Hair Filler, RRS Hair)
- karboksyterapia skóry głowy to leczenie tzw. „cudownym gazem” czyli dwutlenkiem węgla. Poprawia krążenie w tkankach i ich dotlenienie, stymuluje angiogenezę i lepsze odżywienie mieszków włosowych.
Leczenie blizn
Blizny powstają w następstwie gojenia się ran spowodowanych uszkodzeniami mechanicznymi skóry-to blizny pooperacyjne lub pourazowe oraz- chorobami skóry – to najczęściej blizny powstałe w wyniku nieleczonego lub nieprawidłowo leczonego trądziku. Stanowią one dla niektórych pacjentów znaczny problem estetyczny a często również psychiczny.
Proponowane zabiegi:
- radiofrekfencja mikroigłowa
- osocze bogatopłytkowe PRP i fibryna I-PRF
- karboksyterapia
- peelingi medyczne
- zabiegi przy użyciu plazmy
Proponowane zabiegi stymulują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, wspomagają procesy angiogenezy tzn. tworzenia nowych naczyń krwionośnych, regenerują tkanki i w efekcie skutecznie redukują blizny. Najlepsze efekty uzyskujemy stosując terapię skojarzoną odpowiednio dobranych zabiegów w zależności od indywidualnego problemu pacjenta.Techniki łączone zwiększają skuteczność poszczególnych zabiegów.
REDUKCJA ZMARSZCZEK:
Zmarszczki mogą powstawać w wyniku nadmiernej ekspresji mięśni – są o tzw. zmarszczki mimiczne i występują najczęściej w okolicy oczu i czoła. Zmarszczki powstające w procesie starzenia się skóry, to zmarszczki statyczne, grawitacyjne. Już po 25 roku życia z powodu stopniowego zaniku kwasu hialuronowego ,włókien kolagenowych i elastyny skóra traci swoją sprężystość, elastyczność i nawilżenie . Procesy te można opóźnić stosując odpowiednio wcześnie kremy z filtrami UV o wysokiej fotoprotekcji oraz zabiegi medycyny estetycznej.
Proponowane zabiegi:
- toksyna botulinowa – jest najskuteczniejsza w leczeniu zmarszczek mimicznych, a w przypadku zmarszczek utrwalonych jej stosowanie zapobiega ich pogłębianiu się.
- zabiegi regeneracyjne – stymulują skórę do autoregeneracji. Bardzo dobre efekty można uzyskać stosując osocze bogatopłytkowe, mezoterapię preparatami na bazie kwasu hialuronowego, polinukleotydów, terapię kolagenową.
- zabiegi wypełniające głębsze zmarszczki i bruzdy preparatami na bazie kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia, polikaprolaktonu
- zabiegi przy użyciu plazmy- zmarszczki okolicy oka można zredukować stosując zabieg przy użyciu medycznej plazmy
Utrata owalu twarzy
Pojawia się najczęściej po 40 roku życia i jest spowodowane utratą jędrności skóry, stopniowym zanikiem tzw.poduszek tłuszczowych , tkanki mięśniowej i kostnej. Zmiany są najbardziej widoczne w środkowej i dolnej części twarzy-opadają policzki, pogłębiają się fałdy nosowo-wargowe i linie marinetki, a w okolicy żuchwy powstają tzw. chomiki. Jest kilka skutecznych metod ,które mogą w widoczny sposób poprawić owal twarzy.
Proponowane zabiegi:
- Wolumetria kwasem hialuronowym
- Radiofrekwencja mikroigłowa
- biostymulator i wypełniacz
- terapia kolagenowa
- hydroksyapatyt wapnia
- Osocze bogatopłytkowe -wampirzy lifting
- Biorewitalizacja skóry
- Mezoterapia
- Nici liftingujące
Leczenie miejscowej otyłości
Z wiekiem procesy przemiany materii ulegają spowolnieniu powodując zwiększone odkładanie się tkanki tłuszczowej najczęściej w okolicy brzucha i boczków - tzw.oponka, rzadziej w obrębie bioder, ud i pośladków.
- lipoliza injekcyjna - wstrzyknięty do tkanki tłuszczowej preparat zawierający desoksycholan sodu powoduje zniszczenie komórek tłuszczowych i rozpuszczenie tłuszczu, który jest metabolizowany przez wątrobę.
- karboksyterapia - podanie dwutlenku węgla do tkanki podskórnej rozszerza naczynia krwionośne, poprawia krążenie, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Rozbija złogi tłuszczu i stymuluje metabolizm tkankowy, a skóra staje się bardziej elastyczna i rozjaśniona
Zabiegi te skutecznie eliminują zbędną tkankę tłuszczową nagromadzoną na niewielkich obszarach ciała. Nie mogą jednak być traktowane jako jedna z metod odchudzania.
Usuwanie łagodnych zmian skórnych
Brodawki, włókniaki, kępki żółte ,plamy soczewicowate, gruczolaki potowe
Proponowane zabiegi:
W przypadku zmian o niejednoznacznym wyglądzie konieczna jest ocena dermatoskopowa zmiany przez lekarza dermatologa.
Leczenie bruksizmu
Bruksizm to choroba spowodowana nadmierną aktywnością mięśnia żwacza i objawia się mimowolnym zaciskaniem i zgrzytaniem zębów prowadząc do ścierania powierzchni zębów, pękania szkliwa, zmian w stawach skroniowo-żuchwowych, które mogą powodować przewlekłe bóle głowy, bóle i szumy uszne. Dochodzi do przerostu mięśni żwaczy co sprawia, że twarz staje się bardziej kwadratowa. Główną przyczyną bruksizmu może być wzmożone napięcie i przewlekły stres często współistniejący z wadami zgryzu i zaniedbaniami protetycznymi. Często leczenie jest długotrwałe i wymaga współpracy wielu specjalistów. Doskonałe efekty przynosi podanie w iniekcji do mięśnia żwacza toksyny botulinowej, która powoduje rozluźnienie mięśni i ustąpienie dokuczliwych dolegliwości
Proponowane zabiegi: